Promítání filmu Gran Torino v Neděli 11. června 2023 v 19 hodin Farnost Vsetín

05.06.2023 08:36

Připojuji krátkou anotaci filmu:

Walt Kowalski, veterán korejské války a bývalý dělník v automobilce, není nadšený ani svým životem, ani svým okolím. Také nemá nijak zvlášť rád své sousedy, hmongské imigranty z jihovýchodní Asie. Události ale Walta donutí, aby právě tyto sousedy bránil před místním gangem, který žije z násilí a strachu. Režie a současně hlavní role se ujal Clint Eastwood. Filmu se dostala řada ocenění. Mnohými bylo kritizováno, že nezískal žádnou oscarovou nominaci. American Film Institute zařadil film mezi 10 nejlepších snímků roku 2008. Vynikající hodnocení má tento film i na Česko-Slovenské filmové databázi. S hodnocením 90% je považován za 19. nejúspěšnější film a současně jako 22. nejoblíbenější.

 

pozvanka zde: 2023_06_film Gran Torino.pdf

 

 

 

Zpět